YOLUN SONU GÖRÜNÜYOR ! | Didim Özgürses
Bookmarks

Değerli  okuyucular  ;

Başta  İstanbul  olmak  üzere  , millet  ittifakının kazandığı  her  yerde  AKP  sonuçlara  itiraz ediyor .Yahu kardeşim  YSK  elinizde , Anadolu ajansı elinizde , polis  jandarma hukuk  yargı elinizde, her sandıkta  müşahidiniz  var neye  itiraz  ediyorsunuz .

Gerçekten  çok  şaibesiz ve   doğru  bir seçim yapılıyor. Bunu  ben  değil  Bülent  Tüfenkçi söylüyor. seçim sistemi  çok  güçlü hile  mümkün değil , bunu da İbrahim  kalın  söylüyor . Seçim sonucunda şaibe  olmayan ender  ülkeyiz , bunu da  Süleyman  Soylu  söylüyor. Kim  sandıkta hile  yapılıyor  diyorsa  bilin ki  kaybetmiştir, bunu da  Bekir  Bozdağ  söylüyor .Buyrun bakalım   AKP’ liler  kendi kendilerini  tekzip ediyorlar,  kendi  kendilerini …

Birde  olaya   başka  cepheden bakalım ;

Başta  İstanbul olmak  üzere  AKP’ lilerin kaybettiği hemen hemen her   yerde  pis  kokular  yükseliyor. İstanbul da  60  000  kişi  , Ankara da 25 000 Antalya da 4500 , Adana da 6 000 kişi  işyerine  uğramadan  bankamatikten maaş   alıyormuş .İstanbul belediyesi bazı  vakıflara  827 milyon  tl  para  aktarmış ( eski paramızla  827 trilyon ) ayrıca   İstanbul’un  22 milyar  borcu varmış  ( eski paramızla 22  katrilyon ) . Ankara  belediyesi  4.5 milyar  , Antalya belediyesi 2.1  milyar  tl  , Kocaeli  6 milyar , Gaziantep, sakarya , konya 800  milyon  lira   borç  bırakmış .Tunceli de de  yeni başkan  Fatih beye  de   68 milyon  tl  borç  bırakılmış .

Ayrıca  , İstanbul belediyesinin  para  aktardığı vakıfların  pek çoğu  Bilal Erdoğan’ın vakıfları imiş . türgev , Tügva , okçular vakfı , aziz mahmut hüdai vakfı .Birde ayrıca   çocuklara  tecavüz edildiği Ensar  vakfına  da 28.7 milyon  tl  aktarılmış.  Her şeyi  bırakın  sadece  bunun  iğrençliği bile yeter . Sanki  çocuklara  olan  tecavüz  devam etsin  gibi  bu para  aktarılmış. AKP’ lilerin  başta  İstanbul  olmak  üzere kaybettiği  yerlerde itirazının sebebi  bu  olsa gerek , avanta  muslukları kapanacak.

Ha  bu arada  seçimlerden sonra  Sn. Erdoğan ekonomik  olarak   bittiklerini  söyledi  ve  sigaraya  elektriğe , benzine  zam   geldi .Birde AKP’ nin kaybettiği  yerlerde bazı  dosyaların  yakıldığına  dair   duyumlar var  bunların da çok iyi  araştırılması  gerekir.

Bir  konudan daha bahsedeceğim  , A haber de takvim   gazetesinin yazarı   , Zafer  şahin “AKP seçmeni cahildir   , eğitimsizdir o yüzden iptal edilen  oylar   AKP ‘nindir”   demiş . Lafa  bakın  lafa    adam  kendi  seçmenini  küçümsüyor . Aynı paralelde  lafı da  enerji bakanı  Taner yıldız  söylemişti; “eğitim düzeyi  yükseldikçe  AKP’nin  oyları  düşüyor “demişti .

Birde  Sayın Erdoğan  için  şöyle  bir risk  var. Tek  korkusu  iktidarı  kaybetmek değil , kendisinin ve ailesinin  bulaştığı yolsuzlukların  ortaya  çıkmasından ve  yargılanmaktan korkuyor . Bunu da ben söylemiyorum.  AKP’nin  kurucularından Dengir  Mir  Mehmet  Fırat   söylüyor

Sözlerimi  Musa Eroğlunun  bir sözü  ile   bitiriyorum. YOLUN SONU GÖRÜNÜYOR.

Tabii ki AKP’yi kastediyorum…

RAGIP UĞUR UZ

Arşivler