ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ YİNE CEBİNİ DÜŞÜNDÜ | Didim Özgürses
Bookmarks

Öğrenciler, Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü’ndeki yurt fiyatlarına zam yapılmasına “Yönetim, öğrenciye darbe vurdu” diyerek tepki gösterdi
Koronavirüs salgını döneminde çok sayıda aile ekonomik zorlukla boğuşurken Ege Üniversitesi kendi bünyesine bağlı olan öğrenci köyündeki yurtlara zam yaptı. Geçen yıla göre yüzde 8 oranında artan zamlara ilişkin Öğrenci Köyü yönetiminden bir açıklama gelmedi. Yeni eğitim dönemi için çift kişilik odaların fiyatı aylık 470 liradan 510 liraya, tek kişilik odaların fiyatı ise aylık 800 liradan 870 liraya çıktı. Yapılan zamlara tepki gösteren öğrenciler konuştu.
Böyle Bir Dönemde Çok Acımasızca
Öğrenci Köyü’nde kalan C.K, söz konusu zammın acımasızca olduğunu söyledi. Tüm dünyanın etkilendiği pandemi döneminde üniversite yönetiminin yine cebini düşündüğüne dikkat çeken C.K., “Biz öğrencilere kolaylık sağlamak yerine ailelerimize ve bizlere yeni yükler yüklüyorlar” dedi.
Öğrenci köyünde kalan ve ismini vermek istemeyen diğer bir öğrenci ise zam yapılmasa da üniversitenin etkilenmeyeceği vurguladı. İsmini vermek istemeyen öğrenci, “Bu kadar büyük bütçeleri olan yönetimler öğrencilere darbe vurmasa da dönebilir. Yapılan zam öğrencileri göz ardı edilerek yapılmıştır. Geri çekilmesini istiyoruz” diye konuştu.
Çamaşır Yıkamanın Bedeli 8 Lira
Diğer bir zam da çamaşırhane fiyatlarına yapıldı. 1,5 TL olan çamaşırhane ücreti şimdi 4 TL’ye yükseltildi. Yıkama ve kurutma ücretiyle birlikte çamaşırhanedeki ihtiyaçlarını karşılamak isteyen bir öğrenci 8 TL ödemek zorunda kalacak.

Arşivler