Ulusal Tarım Çalıştayı’nda Son Gün | Didim Özgürses
Bookmarks

Düzenleyicileri Hasat Türk gazetesi, Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi ve Doğal ve Kültürel Yaşam Girişimi olan Ulusal Tarım Çalıştayı’nın 25.02.2021 tarihindeki son oturumunda ‘Bitkisel Üretim, Tarım Hukuku ve Sigortası’ konusu konuşuldu.

Kolaylaştırıcısı Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi Başkanı Osman Gazi Oktay olan oturumda  Dr. Mustafa Kozan, Dr. Fadime Ateş, Mehmet Sarı ve Hakkı Tatlıcıoğlu sunum yaptı

Dr. Mustafa Kozan buğday bitkisi, tarım hukuku ve sigortası hakkında bilgilendirme yaptı. Dr. Fadime Ateş bağcılık, Mehmet Sarı incir ve zeytin, Hakkı Tatlıcıoğlu zirai kurumlardaki işleyişi anlattı.

Sunum sonrası Osman Gazi Oktay, Ulusal Tarım Çalıştayı’nın düzenlenmesini gerçekleştiren Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi Kurucu Başkanı Dr. Mustafa Kozan’a, Doğal ve Kültürel Yaşam Girişimi Sözcücü Ahmet Tuncay Karaçorlu’ya, Hasat Türk gazetesi sahibi Erdem Ak’a, 9 gün boyunca yayının sağlıklı bir şekilde size ulaşmasını sağlayan Deniz Düzgün’e ve 17 oturum boyunca sunum yapan üretici, örgüt temsilcisi ve akademisyenlere teşekkür etti.

Erdem Ak’ın hazırladığı taslak sonuç bildirgesinin kendisi tarafından okunmasıyla Ulusal Tarım Çalıştayı sona erdi.

Düzenleme Komitesi daha sonra bir araya gelerek, sonuç bildirgesine son şeklini vererek kamuoyu ile paylaşacak.

Kitap haline getirilecek sunumlar, ziraat fakültesi öğrencilerine, ziraat örgütlerine ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilecektir.

Oturumların tümü kayıt altına alınmış olup, YouTube’a Ulusal Tarım Çalıştayı yazarak 9  kayıt izlenebilir.

Ulusal Tarım Çalıştayı Düzenleme Komitesi Sözcüsü

                                                                 Osman Gazi Oktay

 

Arşivler