MECLİSLERDEN BELEDİYEYE ZİYARET | Didim Özgürses
Bookmarks

Yerel seçimler sırasında oluşturulan mahalle meclislerinin temsilcileri önceki gün Didim belediye başkan yardımcılığına gelen Yusuf Deveci ve Zeynel Şener’i makamında ziyaret ettiler. Görevlerinde başarılar diledikleri Deveci ve Şener mahalle meclislerinin belediye ile mahalleliler arasında bir köprü olması bakımından önemli olduğunu  belirttiler.

Başkan yardımcısı Yusuf Deveci, meclislerin yaşadıkları mahallelerdeki sorunları kendilerinden iyi ve yerinde  tespit etmeleri bakımından önemli olduğunu ve belediye hizmetlerinin aksayan yönlerinin meclisler tarafında denetlenerek düzeltilebileceğini belirtti ve ziyaretten dolayı teşekkür etti.

Başkan yardımcılığına gelen Zeynel Şener ‘de 31mart sonrası birçok sosyal demokrat belediyede mahalle meclisleri ile birlikte çalışıldığını Didim’de de bunun mutlaka yerleşmesi ve bir denetim mekanizması gibi çalışması durumunda her vatandaşın yaşadığı mahallenin sakini değil sahibi olduğunu belirtti.

Meclis temsilcileri de her iki başkan yardımcısına, kurulan ve büyümeye devam eden  meclislerin mahallelinin sorunlarını tüm resmi makamlara iletmek ve vatandaşlık duygusu ve dayanışma olanaklarının geliştirilmesi görevini yürüteceğini, meclislerde her yöreden ve her siyasi görüşten mahallelinin eşit  hakları olduğunu, komşuluk ilişkilerinin yanı sıra güzel ve huzurlu bir şehirde yaşamak içinde çalışacaklarını belirtiler.

Arşivler