İHTAR ! | Didim Özgürses
Bookmarks

Değerli  okuyucular ;

Malumunuz  İstanbul seçimleri  yaklaşıyor, bu seçimler  AKP için çok önemli , eğer kaybederlerse bir anlamda sonun başlangıcı olacak onlar  için .

Şimdi  geneli  bırakıp özele odaklanalım .

Binali yıldırım.

Kendisi , bir  okul ziyaretinde  tahtaya “sevgili  öğrenciler  iyi  dersler” yazamadı .Orada  ben  olsaydım  kendisinden “ne hacet intibai cayi buse ruyi dilberde -tayini mihrab iktiza eder mi deruni kabede “ yazmasını  isterdim .

Acaba tepkisi ne olurdu!

Bir gün AKP  toplantısında “biz bu  ülkede 4.5 milyar ağaç diktik, inanmayan saysın”  demişti . Mantıksızlığa bakın  4.5 milyar  ağacı  kim sayabilir ? O kadar ki  o  ağaçlar  insanın  önünden sırayla geçse ,ki bu imkansız gene sayılmaz .

Binali bey  ulaştırma bakanlığını icra ederken, Pamukova’da hızlı  bir  tren kazası olmuş ve  41 kişi  ölmüştü . Bu kazanın ardından gazetecilerin  istifa edecek misiniz  sorusuna ,” neden  istifa edeyim direksiyonda ben değildim ki “, diyerek  pişkince  olayı  geçiştirdi. Sadece bu  olay bile  kendisine  oy vermemek için yeterli .

Binali bey İDO başkanlığında iken, deniz otobüslerinin işletmelerini  akrabalarına vermişti, olay ortaya çıkınca  İstanbul belediye başkanı ,Ali  müfit  Gürtuna kendisini görevden almıştı . Bu  olay da kendisine oy vermemek  için yeterli .

Binali  beyin  çocuklarının 17 şirketi 28 gemisi 2 süper yatı  var. Maddi değeri  trilyonlarla ölçülür. Ayrıca Binali beyin oğlunun  kumar  oynama skandalı var. Binali bey şu an pek çok vaatte  bulunuyor , bu konuda sözü fazla uzatmaya gerek yok, ŞİMDİYE KADAR NEDEN YAPMADIN ?

Sn. İmamoğlu  Beylikdüzü belediye başkanlığı yaptığı dönemdeki  çalışmaları ve harcamaları didik didik edildi  ama hiçbir yolsuzluğunu ve yanlışını  bulamadılar . Sadece bu bile İmamoğlu’na oy vermek  için yeterlidir.

Sözlerimin başında arzettiğim gibi  bu seçimler AKP ‘ye  ihtar vermek için  çok önemli ,seçmen bu fırsatı  çok iyi  kullanması gerekir . Aynı 1989 mahalli seçimlerde ANAP ve Turgut Özal denen adama verilen ihtar fırsatı gibi…

RAGIP UĞUR UZ

Arşivler