HER TELDEN | Didim Özgürses
Bookmarks

Değerli  okuyucular ;

Malumunuz Sn. Kılıçdaroğlu şehit cenazesinde yumruklandı. Kendini bilmez ,densiz, dengesiz bir it’in  yaptığı  bu hayvanca olayı  kınıyorum,  lanetliyorum.  Gazetelerin haberlerine  göre ,bu  it  inek hırsızı imiş, çalıştığı  işyerinden  hırsızlıktan dolayı  kovulmuş  ve  hepsinden  rezili çocuk tecavüzcüsü  imiş ve  AKP  üyesi  imiş .

Bu konuda pek çok  şey yazıldı  söylendi ama  bence  en dikkat çekici laf, Devlet bahçeli’den geldi. Bahçeli, Sn. Kılıçdaroğlu’na “ %  9 oy aldığın yerde ne  işin var “dedi.O kadar  akılsız  mantıksız, saçma sapan bir laf, O kadar saçma sapan bir laf ki yorum yapamıyorum .

İKİNCİ SAÇMALIK

MHP genel başkan yardımcısı Yaşar Yıldırım , A haber  ekranlarında” CHP’nin asıl hedefi  tek adam rejimini devirip ,demokrasi getirmek , buna müsaade edemeyiz”demiş .

Haydaaaa…

Yahu kardeşim  demokrasi  olması gereken bir rejimdi , demokrasi  olan ülkeler kalkınır büyür . Demokrasi  olmaz sa  olmaz bir idare şeklidir. Tek adam rejimi sakıncalıdır, o kadar ki tek adam rejimi  uysal bir  insanı bile diktatör yapar. MHP’liler  bu  kraldan çok kralcı tutumundan vazgeçmesi gerekir. Kendi partileri  için çalışmaları ve konuşmaları normaldir ama AKP’ye bu kadar alkış tutmaları ve destek  olmaları , akıl mantık dışı bir  olaydır. Dünyada herhalde böyle , iktidara destek  olan  bir muhalefet yoktur.

FETÖ VE SÖZCÜ

Malumunuz şu anda ülkemizdeki yargı , sözcü gazetesini fetöcülükle suçluyor. Pek çok kesimin Fettullah denen  herife  yağ çektiği dönemde, sözcü gazetesi kıyasıya eleştiriyordu  ve   Fetö   lakabını takan ilk basın organı sözcüdür. Sözcü gazetesini Fetöcülükle suçlamak , komünistlere, vahşi kapitalist  demek gibi  bir şey olur.

Bence en dikkat çekici  olay , savcı mütalaasında “Şekli  olarak  FETÖ ya  karşı  olmak ,onu ağır şekilde eleştirmek , onunla davacı davalı  olmak ,hatta  ona açıkça hakaret etmek  ,  FETÖ yü desteklememek sonucunu doğurmaz”demiş .  (19 nisan hürriyet gazetesi 14 üncü sayfa )

Haydaaaa …

Peki savcı bey açık açık Fetö denen zat’a  övgüler düzmek , Fetöcü  olma sonucunu doğurmaz mı ? Fetö denen zat’a  açık açık methiyeler düzenleri neden hedef almıyorsunuz!..

Bazı kesimlerin savcısı değil, adaletin savcısı olun …

YUNANİSTAN  VE TAZMİNAT

Yunanistan, birinci ve ikinci dünya savaşlarında Yunanistan’a verdiği  zararlardan dolayı  Almanya’ya, 300 milyar euro  tazminat davası açmaya karar vermiş. 300 milyar Euro herhalde 18  kentrilyon gibi  bir para yapar. Aslında Türkiye bu fırsattan yararlanması gerekir. Bizde Yunanistan’a  tazminat davası açalım. Kurtuluş savaşında bize verdiği zararlardan dolayı…

RAGIP UĞUR UZ

 

Arşivler