ERMENİ MESELESİ | Didim Özgürses
Bookmarks

Değerli  okuyucular ;

Her  şey  1975 yılında   Amerika’nın   Santa  Barbara  eyaletinde başladı . Düzenlenen  planlı  bir  yemekte 77 yaşındaki   Erzurum  doğumlu   Mıgırdıç Yanıkyan  isimli   Ermeni, büyükelçilerimiz   Bahadır  demir  ve  Mehmet Baydar’ı  silahla vurdu .Yanıkyan  ,davetlilerin şaşkın bakışları  arasında  “ Türkler  1915 yılında  ermeni  katliamı  yapmıştır “ dedi  .

Olaydan  1 veya 2 gün sonra   ülkemizin  tecrübeli   dışişleri bakanı  ( daha doğrusu tecrübeli zannettiğimiz , Çağlayangil   talihsiz  bir   açıklama  yaptı. Çağlayangil , konuşmasında , “Yanıkyanın dediği  gibi  bu  olay   1915 de olmuştur.  Bundan dolayı  Türkiye cumhuriyeti’nin  bu  olayla  bağlantısı yoktur “ dedi.

Esas felaket bu konuşmadan sonra başladı.Emperyalist  ülkelerin , ve   Türkiyemize hasım  olan  ülkelerin  tam ve kesin desteğini alan  Ermeniler  “işte görüyorsunuz bizzat  Türk   dışişleri bakanı  böyle bir  olayın  olduğunu kabul ediyor “diyerek  yaygaraya  başladı ve  ermeni  terör  örgütü asala   50 kadar   büyükelçimizi  öldürdü ve  bu  olay  yaklaşık 40 yıldır temcit  pilavı  gibi  ısıtılıp ısıtılıp önümüze  konuyor  ve başımızı ağrıtıyor , görünen  o ki  daha  çok başımızı ağrıtacak .

Bugünlerde  de Fransa  C.başkanı  Emanuel  macron,   Ermenilerin   en büyük destekçilerinden  birisi  fransadır . Bu  pilavı  tekrar ısıttı 24  nisanı   ermeni soykırımı  günü  olarak andı .

Şimdi  bu  konuyu biraz  açalım.  Bu  iddia daha doğrusu  ermeni   soykırımı  iftirası  ne zaman  olmuş  1915   yılında. Peki  bu  olay  ne zaman  ortaya atıldı. Yukarıda  belirttiğim gibi    1975  yılında. Peki kardeşim  60   yıldır   nerdeydiniz siz ?  60   yıldır  bu  konuda  hiç kimse  hiçbir şey  söylemedi   60 yıl sonra  birden  patladı.

İkincisi  , biz  Ermeniler’ e bizim arşivlerimiz  açık  gelin bakın  diyoruz  yanaşmıyorlar. Siz   arşivlerinizi açın diyoruz   ona da  yanaşmıyorlar .Bu  olayda   iftira  olduğunun belirtisidir.

Üçüncüsü biz  gerçekten  katliam  yapmış  olsaydık , Suriye’de  Ermenistan’da ve diğer  komşu  ülkelerde  1 tane Ermeni  bırakırmıydık. Hadi  onları  geçiyorum  Anadolu da  1 tane Ermeni  bırakır mıydık. Anadoluyu da geçtim.   Osmanlının  merkezinde İstanbul’da   1 tane  ermeni bırakır mıydık. Şu an  itibarı  ile  İstanbul da  yaklaşık 100.000  Ermeni yaşıyor .

Aslında  Ermeniler  çok  vatandaşımızı öldürmüştür. Osmanlının   zayıf duruma düştüğü  1900’lü  yılların başında yabancı güçlerin desteğini alan  Ermeniler  çok  insanımızı  öldürmüştür

Bazı  dürüst yabancı  proflar, Justin Maccarty , Tonybee  ermeni  katliamının  olmadığını  söylüyorlar   ama   bu değerli  ve tarafsız bilim adamlarının  sözlerine  itibar edilmiyor .Tabii  yamukların doğrulara  tahammülü  yoktur

Şimdi  gelelim  bu  iftiraya  destek  olan  ülkelerin tarihlerine.

Fransa , Cezayirde, Gana  da ,Belçikalılar   Ruanda da  büyük katliamlar  yapmış  100 binlerce kişiyi  öldürmüştür . İtalya  Habeşistan da,İngiltere  Sudan da büyük katliamlar yapmıştır. Ermenilerin en büyük destekçilerinden  biri  olan  Rusya  da bu  konuda  çok  sabıkalıdır. Sadece  Stalin  40 milyon  insan  öldürmüştür  40 milyon. Almanların katliamları  zaten tescillidir. Amerika    o  ülkenin sahipleri  olan  Kızılderilileri   ekin  biçer gibi  biçmiştir ayrıca  Vietnam da  katliam  yapmıştır. Bosna  hersek teki  katliamlar daha dün gibidir. Yani  bu  konuda  Ermenilere  destek  olan  ülkeler en başta   Avrupa  ülkeleri  önce  kendi tarihlerine  baksın.

Aslında   ilkönce  bunlar  görülmelidir   ama hiç kimse görmek  istemeyenler  kadar kör , duymak istemeyenler kadar sağır  olamaz.

RAGIP UĞUR UZ

Arşivler