CHP’DEN KISA HABERLER | Didim Özgürses
Bookmarks

TAKIM TUTAR GİBİ PARTİ TUTULMAZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Uşak Sivaslı’da önce belediyeyi sonra esnafı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Uşak Atatürk Kültür Merkezi’nde kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşlan, esnaf odalan ve muhtarlarla ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, ülkenin güçlü olabilmesi demokrasi; üreten Türkiye; güçlü sosyal devlet ve sürdürülebilirliğin önemli olduğunu söyledi. ‘Takım tutar gibi parti tutulmaz. Bir parti yanlış yapıyorsa vatandaş yanlış yaptın, sana oy vermiyorum’ diyecek” dedi.

DEVRİM TÜZÜĞÜ’NÜ TESLİM ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün Genel Merkez’de bir araya geldiği Bedri Baykam’dan önsözünü yazdığı, “CHP Demokratik Dijital Devrim Tüzük Taslağı”nı aldı. Baykam Milliyete, “Böyle bir tüzük olsaydı Muharrem İnce de ayrılmazdı, Mehmet Ali Çelebi ve diğer iki arkadaşı da ayrılmazdı” dedi.

EMEKLİLERİN HAKKINI SONUNA KADAR SAVUNACAĞIM

CHP Genel Merkezi’nde emeklilerle bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, emeklilerin sorunlarını ve taleplerini dile getirmek üzere basın toplantısı düzenledi.

GERÇEK İŞSİZLİK ORANINI GİZLİYORLAR

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki CHP Ekonomi Masası Heyeti, Çorum’da iş dünyası temsilcileriyle buluştu.

İKTİDARIN SALGIN DESTEĞİ KARNESİ SINIFI GEÇEMEDİ!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, dünyayı ve Türkiye’yi sarsan pandeminin bir yılına ilişkin bilgi notu paylaştı.

CHP REZERV KONUSUNU SICAK TUTUYOR

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çarşamba günkü Merkez Bankası açıklamalarına göndermede bulunarak, “Eski yönetimi överek eski politikalar dönüleceği endişesi yaratıldı. Bu da belirsizliği artırdı. 128 milyar dolar rezervi eriten bürokratlara sahip çıkıldı, hiçbir işlem yapılmadı” değerlendirmesini yaptı.

ALACAHÖYÜK TARİHE IŞIK TUTUYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki CHP Ekonomi Masası Heyeti, Atatürk’ün kişisel servetinden bütçeleyerek 1935 yılında başlattığı 4 kazı çalışmasından birine ev sahipliği yapan Alacahöyük Antik Kenti’ni gezdi.

 

Arşivler