CHP’DEN KISA HABERLER | Didim Özgürses
Bookmarks

KILIÇDAROĞLU, AVCILAR’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM İNCELEMELERİNDE BULUNDU

Avcılar’da kentsel dönüşüm incelemelerinde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Burada kentsel dönüşüm güven içerisinde yürütülüyor.” dedi.

CHP, KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞTAYI DÜZENLEYECEK

CHP Türkiye’nin deprem gerçeğini göz önünde bulundurularak alternatif bir kentsel dönüşüm modeli belirlemek amacıyla hafta sonu İzmir’de Kentsel Dönüşüm Çalıştayı düzenleyecek. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın başkanlığında “Yaşanabilir Kentsel Dönüşüm Masası” oluşturuldu. Türkiye’deki çalışmaları inceleyen Kentsel Dönüşüm Masası üyeleri, alternatif çözümler üretmek amacıyla akademisyenlerin de katılımı ile çalıştay düzenleme kararı aldı.

İSLAM: ACİL OLAN İHTİYAÇ NORMALLEŞMEDİR

Saadet Partisi’nden istifa ederek CHP’ye geçen İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, CHP’ye katılmasıyla ilgili ilk açıklamasını yaptı. İslam, Twitter hesabından “Siyasi hayatıma ‘Adalet Yürüyüşü’nde birbirimizi yakından tanıma fırsatı bulduğumuz ve kaynaştığımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP ile devam etme kararı verdim” dedi.

HER VATANDAŞIN GELİRİ 3 BİN 477 DOLAR DÜŞTÜ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, devletin borçlanma politikasının vatandaşa ne kadara mal olduğunu hesapladı.

ERDOĞAN’I DANIŞMANLARI BATIRACAK

Erdoğan’a aşı konusunda da yanlış bilgi vermiş danışmanları yine. CHP genel başkanının aşı olmasını diline doladı Erdoğan ve “Hani sıranı bekleyecektin?” dedi. Kılıçdaroğlu da “Bekledim zaten, sıram geldi ve aşı oldum” dedi.

NÜKLEER ENERJİDE İNATLA ISRAR EDİLİYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ne ilişkin, “Tüm dünyada nükleer enerjiden uzaklaşma eğilimi hız kazanırken, Türkiye inatla mülkiyeti Rusya’ya ait olacak santrale yatırım yapıyor. Türkiye yenilenebilir enerji yerine nükleerde ısrar ediyor.” ifadesini kullandı.

EMEKLİLER İÇİN CHP’DEN 6 ÖNERİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Genel Merkezi’nin önünde emekli dernekleri üyesi emeklilerle bir araya geldi. Görüşmede emeklilerin sorunları ele alındı. CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu da toplantının sonuna katıldı.

CHP’Lİ İLGEZDİ’YE BAKANLIKTAN ‘GARİP’ YANIT

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Türkiye’de sorulan soruların muhatabının bulunamadığını söyledi.

KALP KRİZİ GEÇİREN HASTANEYE GİDEMEDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fethi Açıkel başkanlığındaki Bilim Platformu tarafından hazırlanan “Kovid-19 Gölgesinde Bir Yıl” başlıklı çalışmada yer alan tespitler özetle şöyle: 2020 sonu itibarıyla nüfusun yaklaşık yüzde 78’i borçlu hâle gelmiştir. Ocak-Aralık 2020 döneminde halkımızın bankalara olan tüketici kredileri borcu yüzde 40, bireysel kredi kartı borçları yüzde 22 oranında artmıştır…

TAŞ OLUP MİLLETİN BAŞINA YAĞDINIZ

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Merkez Bankası’nın buharlaşan 128 milyar doları ile ilgili söylem değiştiren ve “Başınıza damat kadar taş düşsün” diyen Erdoğan’a yanıt verdi.

TÜRKİYE SABİT İNTERNETTE 175 ÜLKE ARASINDA 103’ÜNCÜ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, Türkiye’nin güncel internet karnesini kamuoyuyla paylaştı.

 

Arşivler