CHP’DEN KISA HABERLER | Didim Özgürses
Bookmarks

CEZAEVLERİ NİYE TIKA BASA DOLU

İnsan Hakları Eylem Platformunu değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bugün hapishaneler tıka basa dolu. Farklı düşündü diye. O yüzden insanlar korkuyorlar” dedi.

ELİF’TEN SONRA AYDA SEVİNCİ

CHP Genel Başkam Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Türkiye’de bîr deprem gerçeği olduğuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Her depremden sonra aynı şeyleri yapıyoruz. Siyaset ve sivil dünyada da değişen bir şey yok. Deprem olduğunda can kaybını minimize edebiliriz bunu düşünmeliyiz. Deprem mühendisleri diye bir dal var.”

KILIÇDAROĞLU, 8 İCRAATINI AÇIKLADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye ekonomik bir buhran içindedir. Bu buhrandan çıkışın yolu, buhranı yaratanları iktidardan almaktır, onları demokratik yollarla iktidardan uzaklaştırmaktır. Milletin iradesiyle bunu yapmak zorundayız.” dedi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’A BİR DAVA DAHA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen hafta partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada CHP ve İyi Parti’yi hedef alarak, “Cibilliyetsiz, Yüzsüz, Karaktersiz” ifadelerini kullanmıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında hakaretleri nedeniyle ‘5 paralık’ dava açtıklarını duyurdu. Çelik “Yine 5 paralık dava açtık! Kılıçdaroğlu’nun talimatı ve muhataba biçtiği değer gereğince!” dedi.

1 MİLYON DOZ AŞI İÇİN SAVCILAR GÖREVE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz hafta gündeme getirdiği, ardından CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’in belgelerini kamuoyu ile paylaştığı “bedelsiz 1 milyon doz aşı” ile ilgili Emir ve 21 milletvekili Meclis’e araştırma önergesi verdi.

KİTLESEL İŞSİZLİKLE KARŞI KARŞIYA KALACAĞIZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba kısıtlamaların illere göre kademeli olarak kaldırılmasıyla birlikte yarı kapasiteli hizmet sunacak olan işletmerin büyük bir ekonomik krizle karşı karşıya olduğunu söyledi. Ağbaba, “Açıldığı gün kapanacak iş yerleri var. Açılacak iş yerlerinin yüzde 30’unun bu halde olduğunu biliyoruz. Bu insanlar kira, doğalgaz, vergi ödeyecekler. Buna güçleri yok. Kitlesel işsizlikle karşı karşı kalacağız” dedi.

BU ZİHNİYET REFORM YAPAMAZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, AK Parti’nin 19 yıldır en çok söylediği şeyin ‘reform’ olduğunu, eğitim, ekonomi, adalet gibi alanlarda planlar ve belgeler açıklayan hükümetin bunları reform olarak nitelendirdiğini belirtti.

YENİ BİR ŞEY SÖYLENMEMİŞTİR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, dün açıklanan İnsan Hakları Eylem Plam’nın Türkiye’nin Avrupa Konseyi ve Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde yerine getirmekle yükümlü olduğu görevleri içerdiğini söyledi.

CHP’Lİ ÖZTRAK’TAN ENFLASYON ELEŞTİRİSİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, enflasyonun düşmesi için, güven verecek bir ekonomik programa ve bunları kararlılıkla uygulayacak ekonomik kadrolara ihtiyaç olduğunu bildirdi.

CHP’Lİ EMİR: AÇIK SEÇİK YAKALANDINIZ

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Açık seçik yakalandınız. Neresinden baksanız tutarsızlık var. Ticari sır kavramının arkasına saklanamazsınız. Ticari sır, 83 milyonun sağlığı söz konusu olduğunda, tüyü bitmemiş yetimin hakkı söz konusu olduğunda, halkımızın her bir kuruş vergisi söz konusu olduğunda geçerli olamaz” açıklamasında bulundu.

BERBEROĞLU FEZLEKESİ GELDİ

Aralarında CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun da bulunduğu 8 milletvekiline ait toplam 10 dokunulmazlık dosyası TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Berberoğlu hakkında Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali kararlarına rağmen dokunulmazlığın kaldırılması için fezleke hazırlanmış, itirazlar reddedilmişti.

Arşivler