CHP’DEN HABERLER | Didim Özgürses
Bookmarks

Kılıçdaroğlu: 0 kitlelerle konuşmaya başladık
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, neredeyse bütün partililerden oy alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun AKP seçmeninden de oy aldığını belirterek, “İzlediğimiz politikayı sürdürmemiz gerekiyor. Biz ilk kez kendi seçmen kitlemizin dışındaki kitlelerle iletişim kurup, o kitlelerle konuşmaya başladık” dedi.

Tarafsızlık konusunda referanduma hazırız
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yenilenen seçimde halkın iki mesaj verdiğini belirterek, “Bu seçimin Türkiye için bir anlamı daha var. Cumhurbaşkanı’nın tarafsız olmasını istiyor vatandaş” dedi.

CHP’den Bahçeli’ye yanıt
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Sayın Bahçeli’nin çıkıp milletin iradesini beğenmemesi tam bir kibir örneğidir” dedi.

CHP’li başkanlara yetki darbesi
Yerel seçimlerde Ankara ve İstanbul gibi büyükşehir belediye meclislerinde üyelerin çoğunluğu AKP’den seçilirken belediye başkanlıklarını CHP’nin alması üzerine hükümetten belediye başkanlarının elini kolunu bağlamak için karşı hamleler gelmeye başladı.

Kılıçdaroğlu: darbe hukukundan arınmış bir anayasa istiyoruz
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz darbe hukukundan arınmış bir anayasa istiyoruz. Onlar Saraya sadakatte diretiyorlar” diyerek yeni bir anayasa çağrısı yaptığını belirtti.

7 maddelik halkçı belediye hamlesi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e sürpriz bir ziyaret yaptı. CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, belediye çalışmalarına CHP’nin örgütlerini katarak kolektif bir çalışma yürüteceklerini belirterek, “İstanbul kolektif çalışmanın getirdiği bir başarı. Bunu artık yerel yönetimlerin başarısını arttırma adına hayata geçireceğiz. Vatandaşımız bize kredi verdi. Bizim bunu güvene dönüştürmemiz için bu krediyi iyi değerlendirmemiz gerekiyor” dedi.

Kuşatmaya karşı savunma hattı
CHP’nin halktan aldığı yetkiyi gasp ettirmemek için çok çalışacağını ifade eden Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Birbirimizin elinden tutacağız” dedi.

CHP’den Demirtaş’a seçim teşekkürü
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Meclisteki konuşmasında cezaevinden gönderdiği mesajla İmamoğlu’na oy çağrısı yapan Demirtaş’a teşekkür etti.

Getirin bu sorunu çözelim
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, belediye başkanlannın belediye şirketlerine atama yapma hakkının elinden alınmasını eleştirerek “Anlamıyorum, bu şirketlerde ne var acaba, bu şirketlerde doyamadığınız ne var?” dedi.

Sorunların çözümüne katkıda bulunacağız

CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Türkiye’nin sorunlarının çözümüne katkıda bulunacağız. Ekonomik krizin içerisindeyiz. Artık mutfakta yangın var, görmek zorundayız.” Dedi. Ülkede ciddi sorunlar olduğunu iddia eden Torun, “Dış politika artık yönetilemiyor. Dış politika konusunda bilinmez bir yöne doğru gidiyoruz. Ülkenin tarımda ve eğitimde de ciddi sorunları var. Biz artık Türkiye’nin sorunlarına odaklanıp çözüm yolunda mutlaka katkıda bulunmak isteriz” ifadelerini kullandı.

Arşivler