AKP’LİLERDEN İNCİLER ! | Didim Özgürses
Bookmarks

Değerli  okuyucular ;

Ülkemizin  pek çok sorunları  var ama  bence en büyük sorun  işsizlik. İlgili kişilerin  belirlemelerine göre 8.5 milyon kişi  iş  arıyor. Etrafta maydonoz  vs  satanlar ,hurda toplayanlar,su satanları  saymıyorum. Onları da dahil edersek herhalde 20 milyon falandır.

Geçtiğimiz günlerde genç bir kızımız Sn. Erdoğan’a ,” iki üniversite bitirdim ama iş bulamıyorum “diyerek yakındı.

Sn. Erdoğan ,bu kızımıza akıllara durgunluk veren bir cevap verdi,”Herkes iş bulacak diye bişey yok” Aman Allahım  kafayı  yedim.

Sn. Binali Yıldırım’a” İmamoğlu  ile  canlı yayında TV de tartışmaya çıkarmışınız” diye  soru soruldu. Sn. Yıldırım” olabilir ama  garanti veremem , tek başıma karar veremem “ diye cevap verdi. Buyrun bakalım başbakanlık,meclis başkanlığı yapmış bir siyasetçi nasıl konuşuyor.Trajikomik bir cevap.

Yine Sn. Yıldırım seçimler konusunda , “sandık görevlileri kişinin yüzüne bakarak ,AKP ye  oy verecek gibi  anladığı kişilere büyükşehir pusulasını vermiyor” Komedi filmlerine  malzeme olacak nitelikte saçmalık .

Eğer bu doğru  ise  demek ki şimdiye kadar, yani 18 senedir , bütün sandık görevlileri , baktılar seçmenin yüzene CHP’ ye , SP’ye veya İYİ partiye  oy verecek gibi  anladığı kişilere geçersiz oy pusulası verdi.

İstanbul’un eski belediye başkanı Mevlüt uysal da ,kişilerin soyadına bakarak İmamoğlu’na vereceği anlaşılan seçmenlerin kayıtları silinmiş,diyerek seçim yenilgisini açıkladı . E o zaman Sn. İmamoğlu da  Ak partiye  oy verdi. Saçmalığın dik alası !..

RAGIP UĞUR UZ

Arşivler